wyjazdy szkolne i firmowe

Drezno 29.11.2014 Zwiedzanie , kiermasze świąteczne

DREZNO  

KIERMASZE BOŻONARODZENIOWE

29.11.2014

1 DZIEN


Wyjazd o 5.00 rano  z Kościana    . Przejazd w kierunku granicy polsko-niemieckiej .

Ok. 1,5 godz.  na zakupy w centrum handlowym pod Dreznem.

Przejazd do Drezna. Zwiedzamy m.in. Tarasy Bruhla  ( spacer po tarasach) , Albertinum ,

Frauenkirche-  jeden z najpiękniejszych kościołów protestanckich , robiący niesamowite wrażenie.  ( wejście do wnętrza jeśli udostępnione tego dnia – bezpłatne),

 Zamek Królewski z Długim Korytarzem, Opera, Katedra Katolicka i główny kościół protestancki ,  Zwinger z jego Muzeami, ogrodami,               ( Możliwość zwiedzenia Muzeum Malarstwa  Gemäldegalerie Alte Meister ( 10 €) , lub Skarbca Grünes Gewölbe ( znajdują się tam wspaniałe skarby królewskie).

Odwiedzamy słynne  Jarmarki  Drezdeńskie:

 

Drezdeński Jarmark bożonarodzeniowy, nazywany tu Striezelmarkt (Striezel, czyli strucla, tradycyjny saksoński wypiek- tzw. Dresdner Christstollen), to najstarszy tego typu jarmark w Niemczech. W roku 2013 obchodzony będzie już po raz 579. Jest to wizytówka Drezna, dlatego należy do obowiązkowych punktów zwiedzania miasta i okolic. Oczywiście nie jest to jedyny jarmark w Dreźnie- organizowane są też inne. Jednak ten bez wątpienia jest największy i najciekawszy. Tutaj znajdą Państwo słynne ozdoby choinkowe z pobliskich Rudaw, tkaniny i wyroby garncarskie z Łużyc, pierniki z Pulsnitz, koronki z Plauen, gwiazdy adwentowe z Herrnhut.

Czas na degustację typowych niemieckich potraw, grzane wino , itp.

Wyjazd z Drezna ok. godz. 17-18.00 . Powrót do Kościana   ok. godz. 23.00-24.00

 

CENA:     110  Zł         dla grupy min. 45 osób

 

Cena zawiera:

 

 

 

 

realizacja studio fabryka