wyjazdy szkolne i firmowe

Japonia Kwiecień 2019

Japonia  10-18.04.2019

TOKIO - NIKKO - HAKONE - GÓRA FUJI - HAMAMATSU - KIOTO - OSAKA - NARA – TOKIO

 

10-18.04.2019

 

Dzień 1. Warszawa - Tokio.

 

Wylot z Warszawy.

 

Dzień 2. Tokio.

 

Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.

 

Dzień 3. Tokio.

 

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżającą kulturę z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi - główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

 

Dzień 4. Tokio.

 

Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

 

Dzień 5. Tokio - Hakone - Góra Fuji - Hamamatsu (Toyohashi).

 

Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani*. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776 m n.p.m.) - najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry - wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.* w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.

 

Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu - Kioto - Osaka.

 

Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) - wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz - Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 7. Osaka.

 

Po śniadaniu wycieczka po Osace (metrem). Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

 

Dzień 8. Osaka - Nara - Tokio.

 

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Nara, dawnej stolicy Japonii z VIII w. To starożytne miasto szczytowy okres rozwoju przeżywało ponad 1000 lat temu. Zwiedzania parku Nara, gdzie obecnie żyją oswojone daniele (w czasach przedbuddyjskich uważane były za posłańców bogów) oraz najważniejszej w mieście świątyni Todaiji z największym na świecie miedzianym posągiem siedzącego Buddy. Rzeźba waży 495 ton i mierzy 16 metrów, na jej pozłocenie zużyto 132 kg złota. Następnie zwiedzanie świątyni Kofukuji, przeniesionej w to miejsce z Kioto w 710 r. Powrót przez Osakę do Kioto i przejazd szybkim pociągiem z Kioto (JR Shinkansen) do Tokio. Czas wolny po przyjeździe.

 

Dzień 9. Tokio.

 

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Uwaga: zastrzegamy  możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

 

CENA:     8220,00     zł

 

Cena zawiera

 

•             przelot na trasie Warszawa-Tokio- Warszawa bezpośrednio

•             opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW

•             zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,

•             śniadania w formie bufetu w hotelu

•             dopłaty do obiadokolacji

•             lokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokarami

•             zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek),

•             serwis polskiego pilota.

•             transfer : Kościan-Warszawa- Kościan

•             składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

DODATKOWO PŁATNE:

•             obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 61000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki

•             dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym,

dofinansowanie pfr realizacja studio fabryka