wyjazdy szkolne i firmowe

Jawor, Świdnica i Książ 13.07.19

JAWOR - ŚWIDNICA- KSIĄŻ.  13.07.2019

JAWOR- ŚWIDNICA – KSIĄŻ

13.07.2019

 

 

Wyjazd z Kościana ok godz. 7.00

Przyjazd do Jawora , gdzie zwiedzamy Kościół Pokoju  .

Został wybudowany w latach 1654–1655 według projektu Albrechta von Säbischa z zastosowaniem konstrukcji ryglowej. Budowla powstała z materiałów nietrwałych: drewna, słomy i gliny. Wszystkie elementy konstrukcyjne pokrywają polichromie o motywach fantazyjnie zwiniętych wici roślinnych. Ten obiekt wyróżnia się na tle historii sztuki europejskiej II połowy XVII w. ze względu na swą unikatowość i wysokie walory artystyczne. Jest jednym z trzech tzw. Kościołów Pokoju wybudowanych po wojnie trzydziestoletniej i jednym z dwóch zachowanych do dziś (drugi w Świdnicy). Kościół z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

 

 

 

Czas zwiedzania : ok 20-40 min.

Bilet wstępu ok 10 zł.

 

Przejazd do Świdnicy . Zwiedzanie Kościóła Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy – zabytkowy budynek sakralny wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego, zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Czas zwiedzania : ok 40 min.   Bilet  wstępu : 10 zł

 

 

Przejazd do Książa. Książ (niem. Fürstenstein)[1] – zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu przy ulicy Piastów Śląskich 1 w dzielnicy Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego[2][3] na Pogórzu Wałbrzyskim. Znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce .

Został wybudowany w latach 1288–1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego, na miejscu dawnego grodu drewnianego zniszczonego w 1263 przez Przemysła Ottokara II.

W XIX i XX wieku w zamku gościło wiele sław, wśród nich Izabela Czartoryska, Zygmunt Krasiński, car Mikołaj I Romanow, Winston Churchill i inni[6]. W latach 1909–1923 książę Jan Henryk XV Hochberg książę von Pless dokonał kolejnej przebudowy, m.in. dobudował nowe skrzydło i zmodernizował tarasy z fontannami[9][6]. Przed I wojną światową wybudowano także palmiarnię w Lubiechowie i urządzono ogród japoński.

 

 

 

Czas zwiedzania z przewodnikiem: 40-50 min.

 

Czas wolny na posiłek lub kawę we własnym zakresie.

Ok godz. 17.00 wyjazd w  drogę powrotną.

Przyjazd do Kościana  ok godz. 20.00

 

 

CENA:    125 ZŁ /OS

 

CENA OBEJMUJE:

  • Przejazd autokarem, parkingi.
  • Opieke pilota – przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW
  • TFG
  • 23  VAT

 

Cena nie zawiera kosztu biletów wstępów , te uczestnicy ponoszą sami.

Koszt biletow to ok 49 zł/os

 

Po przyjęciu przez grupę programu, zostanie podpisana umowa i określone warunki płatności.

dofinansowanie pfr realizacja studio fabryka