wyjazdy szkolne i firmowe

RUMUNIA 28.04-06.05.2108

RUMUNIA

28.04-06.05.2018

 

1 dzień 28.04 ok. 800 km

4:00 wyjazd z Kościana, przejazd przez Kraków i Słowację, nocleg na terenie Węgier Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

2 dzień 29.04 ok. 480 km-500 km

Śniadanie.

Przejazd do Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie: Rynek węgierski z kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek rumuński z operą i katedrą rumuńską, pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców. Przejazd do Turdy - zwiedzanie niezwykle atrakcyjnej kopalni soli. Przejazd do Alba Iulii - zwiedzanie urokliwego miasta-cytadeli. W programie: twierdza miejska, spacer fosą, królewska katedra koronacyjna, katolicka katedra z nagrobkiem Izabeli Jagiellonki, córki króla Zygmunta Starego. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

 

3 dzień 30.04 ok. 300 km

Śniadanie.

Przejazd do Biertanu. Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z katedrą, przykładu słynnych saskich kościołów obronnych – obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Sighişoary. Zwiedzanie miasta. W programie: wieża zegarowa, kościół na wzgórzu, kościół klasztorny, schody szkolne, dom Drakuli, dom rodzinny Hermana Obertha, mury i baszty obronne. Przyjazd w okolice Braşova.

Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

 

4 dzień 01.05 ok. 120 km

Śniadanie.

Zwiedzanie zabytków Braşova, m.in.: Czarnego Kościoła i rynku, bram miejskich. Przyjazd do Prejmer, gdzie znajduje się kościół z murami obronnymi wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov.

Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

5 dzień 02.05 ok. 470 km

Śniadanie.

Przejazd do wypoczynkowej miejscowości Sinaia. Zwiedzanie pałacu królów rumuńskich Peleş. Przejazd na Bukowinę (okolice Suczawy) przez oszałamiający wąwóz Bicaz, z postojem nad największym osuwiskowym jeziorem w Karpatach oraz przy pałacyku myśliwskim, miejscu internowania prezydenta Mościckiego. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

 

6 dzień 03.05 ok. 200 km

Śniadanie.

Przejazd na zwiedzanie objętych ochroną UNESCO malowanych cerkwi klasztornych na Bukowinie: Voroneţ, Humor i Suceviţa. Przejazd do centrum garncarstwa bukowińskiego w Marginei oraz jednej z polskich wsi na Bukowinie. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

 

7 dzień 04.05 ok. 460 km

Śniadanie.

Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez malowniczą przełęcz Prislop w górach rodniańskich (krótki postój). Dalsza droga prowadzi do Sighetu Marmaţiei znaną z drewnianych cerkwi doliną Izy. Przejazd do miejscowości Săpânţa, gdzie znajduje się tzw. Wesoły Cmentarz. Nocleg w okolicy Baia Mare.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

 

8 dzień 05.05 ok. 500 km

Śniadanie.

Dalsza podróż w kierunku Polski z przystankiem w Satu Mare oraz Koszycach (spacer po starym mieście, czas wolny na obiad we własnym zakresie.).

 

9 dzień 06.05 ok. 630 km

Powrót do Kościana w godzinach nocnych.

 

 

CENA ; 1800 zł/os

 

Cena obejmuje:

  • Przejazd autokarem lux

  • 7 noclegów – hotele 3 ***

  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji

  • Pilota- przewodnika

  • Ubezpieczenie KL (10000€) i NNW ( 2000 €)

  • 23 % VAT

  • TFG

 

Cena nie obejmuje kosztu biletów wstępów. Te uczestnicy opłacają sami.

Cena dla grupy min 40 osób.

Po podpisaniu umowy zostaną określone warunki płatności.

dofinansowanie pfr realizacja studio fabryka