wyjazdy szkolne i firmowe

SPREEWALD – NIEMIECKA WENECJA i FORST 03.06.2017

SPREEWALD – NIEMIECKA WENECJA

03.06.2017 1 dzień

 

Niezwykła wycieczka do wyjątkowej krainy zwanej zieloną Wenecją!!! Rzeka Sprewa dzieli się na terenach Spreewaldu na niezliczone, małe odnogi, które płyną wiją się przez wysokie, tajemniczo wyglądające lasy, przez łączki, pola i urokliwe osady. Od 1991 roku Spreewald jest zarejestrowany jako rezerwat biosfery UNESCO, gdzie żyją rzadkie gatunki zwierząt i rosną rzadkie odmiany roślin. W Spreewaldzie dostępnych jest około 200 dróg wodnych, po których można pływać. Środkiem transportu numer jeden jest spreewaldzka barka. Barkami śródlądowymi pływa tutaj nawet poczta i straż pożarna. Wąskie mosty przecinają rzeki i łączą poszczególne „wyspy mieszkalne”, gdzie wciąż żywy jest język i kultura osadzających się na tych terenach przed 600 laty, Serbołużyczan. Każdego roku tysiące gości wybiera się w czarującą podróż barką przez tę zieloną Wenecję i każdy z nich jest pod wielkim wrażeniem. Teraz kolej na Państwa! Od stuleci w Spreewaldzie hoduje się warzywa i owoce. Najbardziej znane są spreewaldzkie ogórki. Kiszone, z przyprawami czy z musztardą — tych ogórków trzeba spróbować! Te ogórki trzeba kupić!

  • Wyjazd wcześnie rano. 6.00

  • Przejazd do Forst - Miasto Forst, położone nad Nysą Łużycką w południowo-wschodnim zakątku Brandenburgii, zostało nazwane w 2004 roku „Miastem Róż”. Swoją nazwę zawdzięcza Ogrodowi Różanemu, który w 2013 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Ten historyczny park został wyróżniony honorowym tytułem „Najpiękniejszego Parku Niemiec” (2013). Na terenie o powierzchni 17 ha można podziwiać 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Wśród nich są takie rarytasy botaniczne jak: róża zielona, róża czteropłatkowa (omeiensis) oraz róża czarna. Park Różany w Forst zachwyca zapachem i barwą swoich kwiatów, pięknymi fontannami, udrzewieniem oraz placem zabaw „Królewny Śnieżki

  • Lubbenau - spacer po historycznym centrum miasta z idyllicznymi uliczkami, czarującymi sklepami i galeriami, czas wolny na ryneczku.

To stąd będziemy odkrywać Rezerwat Biosfery UNESCO w spokojnej , melancholijnej i podróży tradycyjną łodzią (na łodzi poczęstunek kromką chleba ze smalcem, ogórkiem).

  • Przerwa na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować i zakupić słynne szprewaldzkie ogórki, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech.

  • Powrót do domu w godzinach późnowieczornych

 

 


 

Cena: 110 zł/os dla grupy min. 40 os.

Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem zach.

  • Opiekę licencjonowanego pilota – przewodnika

  • Ubezpieczenie KL ( 10000 €) i NNW ( 2000€)

  • Ubezpieczenie OC biura podróży

  • 23 % podatek VAT


  

Cena nie zawiera: rejsu łodzią , poczęstunku na łodzi ( 15 €) , raz 4 € wstąp do Ogrodu różanego

Razem : 19 € wstępy.

dofinansowanie pfr realizacja studio fabryka